7 sposobów na urządzenie małego mieszkania
Powrót

7 sposobów na urządzenie małego mieszkania

Szukasz sposobów na urządzenie małego mieszkania? Świetnie trafiłeś. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dekorowaniu małego mieszkania należy kreatywnie zarządzać przestrzenią. Dlatego pozwól, że zamienimy Twoje małe mieszkanie w coś przestronnego i niesamowitego!

1. Mniej mebli, więcej funkcjonalności

W małych mieszkaniach ważne jest, aby każdy mebel miał swoje określone miejsce i służył konkretnemu celowi. Meble muszą być przemyślane pod względem funkcjonalności, a nie tylko wyglądu. Dlatego warto zastanowić się nad meblami wielofunkcyjnymi. Stolik kawowy z dodatkowymi pułkami lub szufladą? Kanapa z pojemnikiem na pościel? Na rynku dostępnych jest mnóstwo mebli, które pomogą Ci urządzić małe mieszkanie w sposób zorganizowany.

2. Naturalne światło

Im więcej naturalnego światła, tym większe będzie się wydawać Twoje mieszkanie. Dlatego nie zakrywaj okien wielkimi, ciężkimi zasłonami. Postaw na delikatne, przewiewne zasłonki, które będą wpuszczać jak najwięcej światła do środka. A co z nocą? Jakie światło do małego mieszkania? Ciepłe światło pozwoli Ci lepiej odpocząć, zimne natomiast pozwoli na koncentrację. Niezależnie od barwy - jak wykorzystać sztuczne światło żeby powiększyć mieszkanie? Tutaj zdecydowanie ilość żarówek czy też lamp odegra większe znaczenie niż sama barwa światła. Bardziej doświetlona przestrzeń zawsze będzie wydawać się większa. Dlatego jeśli masz wybór - zawiesić jedną dużą lampe, a wykorzystać kilka mniejszych, zdecydowanie postaw na drugie rozwiązanie.

3. Ściany w jasnych kolorach

Pewnie słyszałeś to już nie raz - jasna kolorystyka powiększa przestrzeń. Dlatego jeśli zastanawiasz się jaki kolor ścian najbardziej pasuje do małego mieszkania - zdecydowanie polecamy skupić się na bielach, beżach, szarościach lub pastelowych kolorach. Kolory na ścianach powinny zgrywać się ze sobą i wzajemnie komplementować. Jeśli kolory będą się nawzajem przytłaczać, przestrzeń będzie wydawać się mniejsza i niezbyt gustowna.

4. Odbicia lustrzane

Lustra to świetne rozwiązanie żeby optycznie powiększyć mieszkanie. Po pierwsze - światło będzie mogło odbijać się od luster. Po drugie, lustro wiszące na ścianie sprawia, że wydaje nam się jakby kryło za sobą dodatkową przestrzenią.

5. Regały i półki

Regały i półki to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, gdyż pozwalają na wykorzystanie przestrzeni w pionie. Można na nich umieścić książki, dekoracje, a nawet naczynia kuchenne. Dzięki nim unikniemy bałaganu na podłodze. Oczywiście najlepiej będą pasować półki dopasowane kolorystycznie - jasna paleta kolorów.

6. Minimalistyczny styl

Minimalistyczny styl to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Twoje mieszkanie będzie modne i praktyczne. Minimalizm to mniej mebli, mniej przedmiotów, mniej kolorów, ale za to więcej funkcjonalności.

7. Unikaj wzorów

Przy dekorowaniu mieszkania, ważne żebyś unikał nadmiernej ilości wzorów. Szczególnie tych skomplikowanych, wyraźnie akcentowanych kolorystycznie i po prostu przytłaczających. Dlaczego? Takie wzory przykuwają uwagę widza i sprawiają, że głównie zauważa on tylko ten wzór. Wszystko co go otacza staje się tylko niezauważalnym tłem. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń, zależy nam na odwrotnym zabiegu - uzyskaniu harmonii.

Do góry strony