EXCON & EcoEvolution - wyjątkowy EKOmural wkrótce przy ul. Jerzmanowskiego 37
Powrót

EXCON & EcoEvolution - wyjątkowy EKOmural wkrótce przy ul. Jerzmanowskiego 37

 

Deweloper EXCON i Generalny Wykonawca Expres-Konkurent z dumą inspirują się historią słynnego Polaka, Erazma Jerzmanowskiego.

 

Zafascynowani dokonaniami ambitnego inżyniera zaprzęgamy do walki z krakowskim smogiem nowoczesną technologię. Już w 2023 roku na ścianie budynku illumina , przy ul. Jerzmanowskiego 37, powstanie 300-metrowy EKOmural, który zneutralizuje tlenki azotu z siła 300 drzew. To nasz wkład i inwestycja w dobro środowiska.Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok i jakie przyniesie korzyści? - Poznaj projekt, który realizujemy z EcoEvolution.org. 

 

 

Kiedy codzienność staje się inspiracją

 

Sylwetka Erazma Jerzmanowskiego to potwierdzenie tezy: ciężka praca i ambicja popłacają. Inżynier z Polski, który w XIX wieku zrewolucjonizował system oświetlenia miejskiego wykorzystując nietuzinkowe rozwiązania za wielką wodą, po ponad 200 latach stymuluje swoim zapałem do tego, co nowe.

 

 

Zainspirowani lokalizacją i dokonaniami inżyniera, mamy przyjemność przekazać mieszkańcom dzielnicy Bieżanów-Prokocim nowoczesne mieszkania zlokalizowane przy zacisznej ulicy Jerzmanowskiego.  

 

 

Nasz projekt to 145 mieszkań, 8 kondygnacji i ergonomiczna przestrzeń dla zmotoryzowanych. Tworząc plany nowej zabudowy, naszym priorytetem była dostępność do terenów zielonych i bliski kontakt z naturą. Dobrze skomunikowana, lecz zaciszna i malownicza okolica kusi bliską odległością od Potoku Aleksandry i idealnie komponującymi się elementami infrastruktury zielonej i rekreacyjnej dla mieszkańców w każdym wieku.

 

Oczyszczanie płuc miasta

 

Dokonania Jerzmanowskiego skusiły nas do eksplorowania nowych możliwości, które zwiększyłyby komfort mieszkańców osiedla illumina. Właśnie wtedy poznaliśmy założenia  Fundacji EcoEvolution.org, która zmienia ekosystem miast w ramach projektu Przekształcamy Nasz Świat. Idea przyświecająca akcji jest prosta: łączymy przyjemne z pożytecznym - upiększamy krajobraz miejski wyjątkowymi muralami, które pozwalają oczyszczać powietrze i zmniejszać temperaturę w dużych ośrodkach miejskich. 

 

 

Owocem współpracy jest pionierski projekt na mapie Polski i Krakowa - skrojony dla naszych potrzeb EKOmural nawiązujący do dziedzictwa Erazma Jerzmanowskiego. Przedstawiał będzie system miejskich latarni, za które dwa stulecia temu odpowiedzialny był Polski inżynier. 

 

 

Jak mówi o wspólnym projekcie Paweł Lisowski z Fundacji EcoEvolution.org. - 

 

 

Excon SA zaskoczył nas bardzo! Wyznacza trendy. To pierwszy deweloper w Polsce, który planując inwestycję obok paneli fotowoltaicznych, stacji do ładowania aut elektrycznych i miejskiej zieleni, planuje EKOmural, który ma podwójne znaczenie - przypomina nam, że możemy być uczynni i kreatywni jak Jerzmanowski, ale też oczyszcza okolicę m.in. ze szkodliwych tlenków azotu.

 

W służbie zrównoważonego środowiska

 

Oprócz walorów wizualnych, nowy EKOmural stał się naszym kluczowym projektem ze względu na wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku. Nowatorskie farby KNOxOUT to swoisty oczyszczacz powietrza czerpiący energię z promieni słonecznych.

 

 

Nazwa farby nie jest przypadkowa. Inspiracją dla KNOxOUT jest stwierdzenie: tlenki azotu idźcie sobie. Niewątpliwie, to rozwiązanie, które powinno przyświecać wszystkim konstruktorom i mieszkańcom polskich miast. Jak zapewnia producent, 1 mkw. KNOxOUT redukuje 0,44 g tlenku azotu.

 

 

Podstawą farby KNOxOUT jest związek TiO2, powszechnie wykorzystywany do oczyszczania  powietrza. Technologię rozwinęli naukowcy z Filipin i Wielkiej Brytanii, zasilając cząstki aktywne naturalną energią słoneczną. Opracowana formuła pozwala na trwałą i bezpieczną aplikację substancji na dowolnym rodzaju powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu jej cennych właściwości.

 

Kiedy powstanie nowy EKOmural?

 

EKOmural to technologia wspierająca działalność miejskich zieleńców. Działa w symbiozie z obszarami zielonymi, jednocześnie gwarantując ład i harmonię w samym sercu miejskiej dżungli. Oczyszcza również otoczenie z bakterii i wirusów oraz skutecznie  zapobiega rozwojowi pleśni. Jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt i przyczynia się do zwiększenia komfortu życia.

 

 

Realizacja EKOmuralu przy ulicy Jerzmanowskiego 37 jest planowana na 2023 rok. Pierwsi lokatorzy na osiedlu illumina pojawią się w 2024 roku. Jeśli chcesz mieszkać w tym urokliwym zakątku Krakowa, skontaktuj się z nami i wybierz swoje miejsce na ziemi!

 

Do góry strony