Gdzie zamieszkać w Krakowie? 5 topowych obszarów!
Powrót

Gdzie zamieszkać w Krakowie? 5 topowych obszarów!

Wstęp

Osoby, które szukają przyjaznego miejsca do zakupu pierwszej nieruchomości, czy też przeprowadzki, mogą zdecydować się na mieszkanie z ogródkiem w Krakowie. Mnóstwo ludzi ceni możliwości, jakie dają duże miasta – chodzi tutaj zarówno o kwestie związane z rozrywką i wypoczynkiem, jak i rozwojem swojego życia zawodowego. Chcąc kupić mieszkanie na południu Krakowa lub w innej jego części, warto zapoznać się dokładnie z charakterystyką poszczególnych obszarów. Poznaj atrakcyjne lokalizacje, w których możesz zamieszkać!

5. Bronowice – dlaczego warto zdecydować się na mieszkania od dewelopera w Krakowie?

Bronowice to świetnie skomunikowana dzielnica, w której znaleźć można wylot na autostradę – może to być bardzo istotne dla zmotoryzowanych mieszkańców uwielbiających podróże lub też często wyjeżdżających w celach biznesowych, czy służbowych. 

Dzięki temu, że w ostatnim czasie zostały tutaj przeprowadzone zróżnicowane renowacje, miejsce jest przyjazne od strony wizualnej. Dodatkowo jest to dosyć spokojny obszar, w którym można wypoczywać i korzystać z licznych atrakcji.

 

4. Nowa Huta – czemu warto poszukać mieszkania na sprzedaż w Krakowie?

Choć niektórzy są przekonani, że architektura tej dzielnicy nie prezentuje się atrakcyjnie, a w omawianej części miasta mieszka mnóstwo ludzi, co wiąże się z zatłoczonymi ulicami, w rzeczywistości można znaleźć tutaj szereg inwestycji. 

Osoby, które wahają się nad zakupem mieszkanie w Krakowie w tej lokalizacji, powinny wiedzieć, że regularnie przeprowadzane są tu remonty. Dodatkowo nie brakuje tutaj parków, w których można cieszyć się piękną zielenią. Miejsce jest blisko wylotu z miasta, co jest ważne dla osób planujących częste wyjazdy. Jest to jedna z nielicznych dzielnic w Krakowie, która została zaprojektowana w sposób ponadczasowy już 50 lat temu i wciąż imponuje niejednemu architektowi oraz mieszkańcom.

 

Wola Duchacka – atrakcyjna cena i lokalizacja

Ciekawym rozwiązaniem może być również mieszkanie na sprzedaż w Krakowie położone na terenie Woli Duchackiej. Jest to lokalizacja, która może być atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla miłośników bardziej miejskich krajobrazów - jest to świetne połączenie miasta oraz zieleni.

Ci, którzy lubią relaksować się w otoczeniu zieleni, mogą korzystać tutaj z estetycznie zaplanowanych parków. To miejsce również znajduje się niedaleko wyjazdu z miasta.

 

2. Prokocim – nieruchomości na sprzedaż w Krakowie w atrakcyjnych cenach

Z terenu Prokocimia osoby zmotoryzowane mogą szybko wyjechać z miasta, dzięki położonemu nieopodal węzła autostradowego. Infrastruktura jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać z licznych obiektów o charakterze edukacyjnym.

Jest to miejsce przyjazne studentom, a także rodzicom z dziećmi. Wybierając mieszkanie w Krakowie, warto przeanalizować zalety tej lokalizacji.

1. Ruczaj – przyjazne inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Osoby, które chcą kupić nowe mieszkania w Krakowie, z pewnością powinny przyjrzeć się atrakcjom, które może zaoferować Ruczaj. Na tym obszarze można liczyć na spokój, który sprzyja wypoczynkowi w przerwach od codziennych obowiązków. 

Jest tutaj wiele nowych inwestycji, a także terenów zielonych. Niedaleko znajduje się wyjazd z miasta. Dzięki temu jest to interesujące miejsce zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i miłośników podróżowania, czy też ludzi skupiających się na spokojnej okolicy i relaksie.

 

Podsumowanie

Wybierając mieszkanie na sprzedaż w Krakowie, trzeba dokładnie zapoznać się z dostępnymi lokalizacjami i przeanalizować swoje indywidualne oczekiwania. Warto wiedzieć zarówno, co znajduje się w pobliżu konkretnej nieruchomości, jak i jak przedstawiają się okoliczne atrakcje, a także jakie obiekty można znaleźć nieco dalej. Wiedza ta może być naprawdę bardzo pomocna przy podejmowaniu decyzji.

Do góry strony