Jak zaprojektować idealną sypialnię?
Powrót

Jak zaprojektować idealną sypialnię?

Wstęp

Nie wiesz jak zaprojektować sypialnię? Spokojnie, w tym artykule pokażemy Ci kilka inspiracji i dokładnie podpowiemy jak udekorować sypialnię, abyś zawsze mógł czuć się wypoczętym.

Kolor na ściany do sypialni

Rozpoczynamy od ogólnej wizji - kolory Twojego pomieszczenia. Zadaj sobie pytanie: Jaki kolor ścian do sypialni będzie idealny dla mnie? Zaleca się używanie kolorów neutralnych, jasnych o działaniu uspokajającym i wyciszającym. Co to oznacza? Kolory mają poprawić Twoje samopoczucie i Cię relaksować. Świetnym wyborem będą jasne odcienie takie jak błękity, zielenie, pastele czy beże. Pamiętaj, że to Twoje mieszkanie, więc to Ty decydujesz. Unikaj na pewno ostrych i ciemnych kolorów takich jak czerwony. Sprawią one, że Twój mózg zamiast się wyciszyć, będzie pobudzony tuż przed spaniem. Jeśli chcesz, żeby ściana sama w sobie stała się dekoracją, rozważ użycie betonu architektonicznego. Sprawi on, że Twoja sypialnia będzie nowoczesna i elegancka.

Oświetlenie do sypialni

Gdy wybrałeś już kolor na ściany, to następnym krokiem będzie dobór odpowiedniego oświetlenia. Jeśli chcesz, żeby Twoja sypialnia była przytulna i wręcz zachęcała do odpoczynku, to nie możesz pójść po łebkach. Oświetlenie jest kluczowe w projektowaniu idealnej sypialni. W sypialni powinno być kilka źródeł światła, takich jak sufitowe lampy, lampki nocne i punktowe oświetlenie. Ważne jest, aby oświetlenie było regulowane, dzięki czemu można dostosować jego intensywność do Twoich potrzeb. Jeśli masz do wyboru zakup lampki z regulacją natężenia światła, lub lampki tylko z przyciskiem włącz/wyłącz, wybierz tą pierwszą.

 

Jaka barwa światła do sypialni? Nic prostszego! Jeśli chcesz żeby Twój organizm mógł się łatwo wyciszyć i odpocząć, zdecydowanie wybierz żarówki emitujące miękkie, ciepłe światło.

Zadbaj o wygodne łóżko

Jeśli nie wiesz jakie łóżko wybrać, lub jaki materac kupić do Twojej sypialni - dostarczamy komplet informacji do podjęcia odpowiedniej decyzji. Łóżko to element, na którym nie powinno się oszczędzać. Twoje ciało będzie przez około 8 godzin dziennie, spoczywać w różnych pozycjach i to właśnie od rodzaju łóżka i materaca zależy zdrowie Twojego kręgosłupa. Rozmiar łóżka jest uzależniony od Twojej sypialni i tego ile miejsca możesz wygospodarować. Nawet jeśli nie musisz dzielić łóżka z drugą osobą, zalecamy zakup łóżka podwójnego. O wiele wygodniej będzie Ci odpoczywać, oraz będzie to mebel, którego nie będziesz musiał się pozbyć za kilka lat. Jaki materac wybrać do sypialni? Jest to kwestia dość indywidualna. Przykładowo osobom cięższym, lepiej będzie się spało na klasycznych materacach sprężynowych. Abyś mógł podjąć odpowiednią decyzję, polecamy wybrać się do salonu meblowego.

Przechowywanie w sypialni

Jak zorganizować przestrzeń w sypialni, dzięki której będziesz miał jak najwięcej miejsca? Niezależnie od rozmiaru Twojego mieszkania, poszukaj łóżka, które będzie wyposażone w dodatkowe szuflady. Musisz szukać rozwiązań nieszablonowych, a to jest świetne rozwiązanie, które znacznie zwiększy pojemność Twojego pokoju. Pamiętaj, że sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Nie może tam zatem panować bałagan i chaos. Jak się z tym uporać? Organizery! Proste przegródki, wieszaki wielopoziomowe czy też plastikowe pudełka. Wszystko co pozwoli Ci uporządkować przestrzeń. I teraz czas na ostatnią poradę, która może wydawać się oczywista, ale często o niej zapominamy. Pamiętaj, że ściany to również świetna przestrzeń do zagospodarowania. Półki, lustra, wiszące szafki, to dokładnie to czego potrzebujesz!

Stwórz spokojną atmosferę

Jak już wcześniej pisaliśmy, sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i relaksujemy się, dlatego warto stworzyć atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Do stworzenia spokojnej atmosfery w sypialni można wykorzystać różnego rodzaju dodatki, takie jak poduszki, koce, zasłony czy świeczki. Ważne jest, aby dobierać je w kolorystyce uzupełniającej resztę Twojego mieszkania. Nie zapomnij, że świetnymi towarzyszami będą rośliny doniczkowe, gdyż wprowadzają do sypialni naturalny element i pomagają w oczyszczaniu powietrza.

Dopasuj styl do swojego gustu

Nie wiesz jaki styl do sypialni wybrać? Przede wszystkim pamiętaj, że Twoja sypialnia musi być spójna z resztą mieszkania. Dlatego utrzymuj równomierny styl w całym domu. Jeśli chcesz, żeby Twoja sypialnia była elegancka i nadążała za duchem czasu, postaw na hybrydę stylu minimalistycznego i nowoczesnego. Minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody, a nowoczesność otworzy Cię na obecnie panujące trendy.

Do góry strony