Jakie rośliny będą idealne do mieszkania?
Powrót

Jakie rośliny będą idealne do mieszkania?

Wstęp

Kupiłeś lub zamierzasz kupić mieszkanie? Gratulujemy! Teraz nadszedł czas, aby znaleźć inspirację do tego jak je urządzić. Nieodzownym elementem każdego domu muszą być kwiaty. Dzięki nim, w Twoim domu zapanuje przytulna i zdrowa atmosfera. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są najlepsze rośliny do mieszkania!

Łatwe rośliny do mieszkania

Zacznijmy od czegoś prostego, co nie wymaga nadmiernej opieki i umiejętności. Czyli idealne rośliny dla początkujących. Jest duże prawdopodobieństwo, że już je widziałeś w mieszkaniu mamy, czy też babci.

 

Zielistka Sternberga

 

Bardzo łatwa roślina, o kremowo zielonych liściach. Jedyne czego wymaga to wody raz na kilka dni i dostępu do światła. Będzie najlepiej czuła się na parapecie lub pod sufitem. I właśnie teraz przeszliśmy do sedna. Jeśli chcesz udekorować mieszkanie, to możesz użyć do tego podwieszonych roślin. Zielistka jest rośliną, która uwielbia być w powietrzu. Wtedy jej liście pięknie rozrastają się w dół. Podpowiadamy - jeśli chcesz, aby Twój salon był przyjazny dla Ciebie i dla Twoich gości, stwórz przestrzeń pełną roślin. Zielistka świetnie się sprawdzi jako pierwszy element.

 

Filodendron

 

Jeśli Zielistka nie przypadła Ci do gustu, spróbuj z filodendronem. Gatunek, który jest odporny na dosłownie wszystko. Bardzo łatwy w opiece i co najważniejsze - rośnie wszędzie, gdzie będziesz tego potrzebował, czyli zarówno  w doniczce stojącej jak i w podwieszanej. Twoje mieszkanie, na pewno będzie wyglądać elegancko i przytulnie.

 

Pachira Wodna

 

Zastanówmy się co jeszcze potrzebujesz, aby Twoje świeżo kupione mieszkanie mogło budzić podziw u dosłownie każdego. Świetnym wyborem zdecydowanie będzie roślina o charakterze ozdobnym, jaką jest pachira wodna. Wymaga niewielkiej ilości wody i jest prosta w opiece. Świetnie wypełni każde pomieszczenie w Twoim mieszkaniu.

 

Sukulenty

 

To rodzaj roślin, których cechą charakterystyczną jest zdolność do przechowywania wody w swoich liściach i łodygach. Wymagają niewielkiej ilości wody i są łatwe w pielęgnacji. Do popularnych gatunków sukulentów należą np. aloes, kaktusy czy echeveria. W łatwy sposób możesz udekorować swoje mieszkanie używając wielu odmian sukulentów w ozdobnych doniczkach.

 

Begonia

 

Begonia to roślina doniczkowa, która nadaje się do mieszkań ze względu na jej cechy i wymagania. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga dużo miejsca, dzięki czemu można ją uprawiać nawet w niewielkich pomieszczeniach. Begonie mają piękne, kolorowe kwiaty i liście, które dodają uroku każdemu wnętrzu. Są też odporne na choroby i szkodniki, co czyni je dobrym wyborem dla osób, które nie mają dużo doświadczenia w pielęgnacji roślin. Begonie wymagają niewielkiej ilości światła i wilgoci, dzięki czemu można je hodować w różnych warunkach. Jednakże, ważne jest, aby nie przesuszać gleby i nie wystawiać begonii na zbyt silne światło, co może zaszkodzić roślinie.

 

Kaktus

 

Kaktus to roślina, która nadaje się do mieszkań z kilku powodów. Po pierwsze, kaktusy są łatwe w uprawie i nie wymagają dużo miejsca. Można je uprawiać w niewielkich doniczkach, co czyni je idealnymi dla osób z małą przestrzenią. Po drugie, kaktusy są odporne na suszę i nie wymagają częstego podlewania, co jest korzystne dla zapominalskich hodowców. Po trzecie, kaktusy dodają uroku każdemu wnętrzu dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi i pięknym, kolorowym kwiatom. Po czwarte, kaktusy są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają dużo uwagi czy doświadczenia w hodowli roślin. Jednakże, ważne jest, aby zapewnić kaktusowi odpowiednie warunki, takie jak dobre oświetlenie i dobrze przepuszczalną glebę.

Rośliny dla palaczy

Postanowiliśmy, że odpowiemy na często zadawane pytanie: jakie rośliny dla osoby palącej. Nie wszystkie kwiaty tolerują dym, dlatego wybór jest nieco ograniczony. Niemniej jednak, Ty też możesz udekorować swoje mieszkanie!

 

Sansewieria

 

Sansewieria jest dobrą rośliną dla palaczy, ponieważ jest w stanie oczyszczać powietrze z substancji szkodliwych i dodawać do wnętrza zdrowej atmosfery. Roślina ta jest bardzo wytrzymała i łatwa w uprawie, co oznacza, że nie wymaga dużej ilości czasu i uwagi. Sansewieria ma również atrakcyjne, zielone liście, które mogą udekorować każde mieszkanie, a ich kolor i kształt nadają pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Dlatego Sansewieria jest dobrą opcją dla palaczy, którzy chcą oczyszczać powietrze i udekorować swoje mieszkanie jednocześnie.

 

Chamedora

 

Chamedora to roślina, która posiada właściwości oczyszczania powietrza z toksycznych substancji, takich jak benzen czy formaldehyd, co czyni ją dobrym wyborem dla palaczy. Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty do mieszkania palacza - nie szukaj dalej. Chamedora jest łatwa w uprawie i może dobrze rosnąć w pomieszczeniach o słabym oświetleniu. Dodatkowo, ta roślina posiada atrakcyjne, ciemnozielone liście, które nadają się do dekoracji wnętrz, dzięki czemu możesz ładnie udekorować mieszkanie.

 

Dracena

 

Dracena to kolejna ciekawa roślinka dla palaczy. Również potrafi oczyszczać powietrze z toksycznych substancji, które unoszą się w powietrzu po paleniu papierosów. Ale to nie wszystko, dracena jest też łatwa w pielęgnacji i ma piękne, długie liście, które wspaniale ozdobią każde mieszkanie. Czyli, dracena to taki hit dla palaczy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i ładne wnętrze jednocześnie!

 

Podsumowanie

Jak widzisz, opcji jest mnóstwo. Pamiętaj, że wybór doniczek ma ogromne znaczenie - Twoje mieszkanie wyznacza styl w jaki jaki powinieneś celować. Jeśli mądrze rozstawisz rośliny, to uwierz nam, możesz mieć ich całkiem dużo. Dzięki temu mieszkanie będzie przytulne, ciepłe i zdrowe!

 

Do góry strony