Jakie rośliny na taras lub do ogródka?
Powrót

Jakie rośliny na taras lub do ogródka?

Wstęp

Decydując się na mieszkanie z ogródkiem w Krakowie, z pewnością warto zastanowić się nad tym, jakie rośliny na nim hodować, aby można było cieszyć się ich pięknym wyglądem przez cały rok. Kwestia ta jest ważna zarówno w przypadku właścicieli tarasów, jak i balkonów – wiele osób chce wykorzystać zieleń, aby udekorować taką przestrzeń.

Mieszkania od dewelopera w Krakowie a aranżacja zieleni

Osoby zdecydowane na zakup mieszkania na sprzedaż w Krakowie mogą chcieć stworzyć na swoim balkonie lub tarasie niewielkich rozmiarów ogródek w celach dekoracyjnych. Niektórym hodowla roślin dostarcza mnóstwo przyjemności. 

Warto pomyśleć o tym, aby wybrać okazy, które estetycznie prezentują się przez cały rok. W ten sposób można podziwiać je w dowolnym momencie i cieszyć się ich rozwojem.

 

Świerk a miłośnicy drzewek – co warto wiedzieć?

Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą nabyć mieszkanie na sprzedaż w Krakowie i hodować rośliny na balkonie lub tarasie, jest wykorzystanie świerków doniczkowych. Takie drzewka mogą kojarzyć się ze świątecznym klimatem, ale ładnie wyglądają zarówno w zimie, jak i latem.

Ważne jest to, aby zapewnić świerkom dość dużo przestrzeni – donica powinna być spora. Duże znaczenie ma tutaj również żyzna gleba oraz zabezpieczanie okazu przed przesadnym nasłonecznieniem i niskimi temperaturami. Świerki nie są jednak wymagające pod kątem pielęgnacji.

 

Bluszcz na balkonie – estetyczna dekoracja o luźnych pnączach

Świetnym sposobem na udekorowanie balkonu należącego do mieszkania na południu Krakowa, może być hodowla bluszczu. Jego luźne pędy rosną dosyć gęsto, dzięki czemu mogą oplatać poszczególne elementy balustrady i ozdabiać je intensywną zielenią.

Stanowisko dla bluszczu powinno być zacienione. Należy również pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny. Ważne jest to, aby wybrać odmianą odporną na mrozy. Zwisające pnącza to stylowa i elegancka kompozycja na taras lub balkon.

 

Chmiel – ozdobne szyszki i jasna zieleń na tarasie lub balkonie

Estetyczną dekoracją przestrzeni balkonowej dla osób, które chcą kupić nowe mieszkania w Krakowie, jest chmiel. Okaz ten ma charakterystyczne, zielone szyszki o niewielkich rozmiarach, które mogą być ciekawą ozdobą całościowej hodowli.

Jasna zieleń chmielu może się wspaniale komponować zarówno z kwiatami, jak i ciemnymi roślinami. Okaz ten potrzebuje dużo miejsca, dlatego też trzeba tutaj wykorzystać pokaźną donicę. Jest to interesująca opcja dla tych, którzy chcą mieć mieszkanie w Krakowie.

 

Barwinek – kolorowe, małe kwiatki jako ozdoba balkonu i tarasu

Ci, którzy chcą kupić mieszkanie w Krakowie i ozdobić balkon lub taras przy pomocy kwiatów, mogą wykorzystać w tym celu barwinek. Kwiaty tej rośliny mogą być koloru:

fioletowego,

niebieskiego,

białego.

Potrzebne jest tutaj zacienione stanowisko. Barwinek kwitnie wiosną. Trzeba jednak pamiętać, że roślina ta jest trująca, dlatego też nie należy do niej dopuszczać zwierząt, czy też dzieci.

 

Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie a zieleń – o czym warto pamiętać?

Szukając nieruchomości na sprzedaż w Krakowie, warto zweryfikować, czy konkretny lokal jest wyposażony w balkon lub taras, a także jaka jest dostępna do zagospodarowania powierzchnia.

Istotnym zagadnieniem przy planowaniu sadzenia roślin jest dbałość o ich potrzeby – należy ustalić, czy ma się czas na pielęgnację okazów, a także czy możliwe jest zapewnienie im odpowiedniego stanowiska do rozwoju. Kupując tanie mieszkania w Krakowie, można ozdobić balkon przy pomocy roślin, jednak potrzebne jest tutaj odpowiedzialne podejście.

 

Do góry strony