Jakie są plusy mieszkania na parterze?
Powrót

Jakie są plusy mieszkania na parterze?

Wstępp

Wiele osób ma obawy dotyczące zakupu mieszkania na sprzedaż w Krakowie znajdującego się na parterze. Takie osoby martwią się o bezpieczeństwo na najniższej kondygnacji budynku. 

Warto jednak pamiętać o tym, że nowoczesne osiedla, na których budowane są nowe mieszkania w Krakowie, w dzisiejszych czasach są często bardzo dobrze zabezpieczone. Sprawia to, że mnóstwo osób decyduje się na wspomniane apartamenty. Jakie są zalety nabycia mieszkania od dewelopera w Krakowie na parterze?

 

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie – ceny lokali na parterze

Weryfikując inwestycje mieszkaniowe w Krakowie, niektórzy dostrzegają możliwość zakupu lokalu położonego na parterze, jednak boją się z niej skorzystać. Tymczasem fakt, że sporo osób wyraża pewnego rodzaju uprzedzenie do mieszkań na parterze, niejednokrotnie wpływa na ich dostępność w atrakcyjnych cenach. Nabycie takiej nieruchomości może się więc okazać tańszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze wpłynie to na celę lokalu, szczególnie w nowym budownictwie, gdzie architekci dbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Dostęp do przestrzeni zielonej – czy warto kupić mieszkanie w Krakowie na parterze?

W wielu przypadkach osoby, które postanawiają kupić mieszkanie w Krakowie na parterze, mogą cieszyć się z korzyści płynących z ogródka na obszarze położonym bezpośrednio przy budynku. 

Jeżeli dany obiekt dysponuje terenem zielonym, można w sezonie letnim, a także wiosennym szybko wyjść rano na powietrze, aby:

napić się kawy,

popatrzeć na otoczenie

 odpocząć

Z pewnością może to być ciekawe urozmaicenie codzienności i sposób na to, aby rozpoczynać dzień w przyjemny sposób. Estetyczna aranżacja przestrzeni zielonej w takich okolicznościach z pewnością może bardzo cieszyć.

 

Mieszkanie na parterze na południu Krakowa a szybkie przemieszczanie się

Nieruchomości na sprzedaż w Krakowie na parterze pozwalają na szybkie wyjście z budynku oraz sprawne dostanie się do posiadanego mieszkania. Może to być bardzo istotne, gdy właściciel spieszy się do pracy, czy też chce na chwilę wrócić do lokalu, aby zabrać coś, czego zapomniał. 

Również w przypadku rodziców z dziećmi możliwość szybkiego przemieszczania się ma duże znaczenie. Nie trzeba bowiem czekać na windę, czy też iść schodami, aby znaleźć się pod obiektem.

Mieszkanie na parterze będzie świetnym rozwiązaniem dla osób starszych. Nie będą musieli dźwigać zakupów po schodach lub oczekiwać na windę. Łatwy i szybki dostęp zdecydowanie jest dużym plusem w mieszkaniu dla seniora.

 

Tanie mieszkania w Krakowie na parterze a komfort użytkowania

Nisko położone mieszkanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Gdy chce się wnieść do lokalu z zakupami, czy też wyrzucić odpady o dużych rozmiarach, nie trzeba daleko iść. Kwestia ta może być bardzo istotna, kiedy planuje się prace remontowe, a także wymianę mebli. Niezbędne wyposażenie można łatwo zanieść do mieszkania, ponieważ nie ma konieczności pokonywania schodów ani czekania na windę oraz trudzenia się ze zmieszczeniem w niej paczki o dużych wymiarach.

Mieszkanie z ogródkiem w Krakowie – parter a prywatność

Niektórzy obawiają się tego, że w mieszkaniu na parterze nie można liczyć na prywatność, ponieważ osoby przechodzące obok nieruchomości będą zaglądać w okna. 

Należy pamiętać o tym, że obecnie dbałość o bezpieczeństwo i prywatnośc jest często jednym z podstawowych zagadnień podczas budowy nowego obiektu mieszkalnego. Na osiedlach wykorzystywane są nierzadko różnego rodzaju zabezpieczenia. Ponadto właściciel mieszkania może wyposażyć się w system alarmowy, podobnie jak możliwy jest montaż specjalnych osłon okiennych, wpuszczających światło, a jednocześnie uniemożliwiających obcym obserwację tego, co dzieje się na obszarze lokalu. Zakup mieszkania na parterze nie oznacza więc automatycznie rezygnacji z prywatności i ma szereg zalet, o których warto pomyśleć.

Ogromnym plusem nowego budownictwa jest fakt, że deweloperzy świetnie dysponują aranżacą przestrzeni zielonych. Często z założenia tworzą oni przestrzeń (przy użyciu roślin), która sprawi, że nasza prywatność i komfort nie zostaną naruszone.

 

Do góry strony