Jakie są plusy mieszkania na piętrze?
Powrót

Jakie są plusy mieszkania na piętrze?

Wstęp

Osoby chcące nabyć mieszkanie na sprzedaż w Krakowie, często szukają lokalu położonego na piętrze pośrednim. Dużą popularnością cieszy się bez wątpienia pierwsza kondygnacja, gdyż jest ona położona stosunkowo blisko wyjścia z budynku. Jednak również nieruchomości na sprzedaż w Krakowie na innych piętrach mają wiele zalet. Co warto wiedzieć o takich lokalach?

Najwyższe piętro a kondygnacja pośrednia – co wybrać?

Wielu ludzi, którzy przeglądają inwestycje mieszkaniowe w Krakowie, odgórnie i nieco intuicyjnie określa, jakie piętro im odpowiada. Tymczasem warto dokładnie przeanalizować wady i zalety poszczególnych kondygnacji. Zapoznanie się z takimi informacjami może wpłynąć na sposób postrzegania zagadnień dotyczących mieszkań na piętrach przez osobę zainteresowaną zakupem lokalu.

Wybór piętra jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele osób uważa, że na ostatniej kondygnacji jest bardzo gorąco latem i odrzuca ten wariant. Nie ulega wątpliwości, że warto pamiętać o wspaniałych widokach, jakie może zaoferować mieszkanie na górze obiektu. Potrafią być one naprawdę imponujące. Dobrze jest więc przyjrzeć się dokładnie wszystkim parametrom, które mogą wpływać na komfort użytkowania lokalu.

 

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie a ograniczony hałas na piętrach

Ci, którzy chcą kupić mieszkanie w Krakowie na piętrze, powinni wiedzieć, że niejednokrotnie do okien lokalu dociera ograniczony hałas. Oczywiście wiele zależy od dokładnego położenia konkretnej nieruchomości.

Logiczne jest to, że mieszkanie daleko od ulicy – na ostatnich piętrach – często ma stosunkowo niewielki dostęp do dźwięków z dołu. Warto mieć to na uwadze przy wyborze kondygnacji.

 

Nowe mieszkania w Krakowie – widoki w lokalach na piętrze

Kupując mieszkanie na południe od Krakowa, należy przeanalizować swoje preferencje dotyczące widoków z okna lub balkonu należącego do lokalu. Z najwyższych pięter często można podziwiać bardzo rozległy obszar miasta, co może być naprawdę inspirujące i efektowne. Jednak również na niższych kondygnacjach pośrednich nieraz istnieje możliwość oglądania estetycznej zieleni znajdującej się w okolicy obiektu.

Tanie mieszkania w Krakowie – ostatnie piętro a sąsiedzi

Mieszkanie na ostatnim piętrze oznacza, że nad danym lokalem nie ma już innych lokatorów. Kwestia ta może być bardzo istotna dla osób, które obawiają się przykładowo zalania przez sąsiadów w wyniku awarii. 

Ponadto wskazane zagadnienie może mieć duże znaczenie z perspektywy wspomnianego już wcześniej hałasu – brak mieszkańców na wyższym piętrze oznacza, że nie trzeba słuchać:

stukania obcasów, 

przesuwania mebli, 

innych często generowanych w mieszkaniach odgłosów.

Dla niektórych może to być naprawdę istotna kwestia. Pamiętajmy, że w nowym budownictwie (oraz przy inwestycjach wykonywanych przez renomowanych i zaufanych deweloperów) stosowane są grubsze ściany niż w starym budownictwie.

 

Mieszkanie w Krakowie – piętro a bezpieczeństwo i prywatność

Warto pamiętać o tym, że choć mieszkania położone na parterze nie powinny być postrzegane jako niebezpieczne, często kwestia ta wywołuje obawy u osób poszukujących nieruchomości. 

Sporo ludzi czuje się bezpiecznie na piętrze, ponieważ myśli o tym, że ewentualna niepożądana ingerencja osób trzecich wiązałaby się z koniecznością pokonania trudności wynikających ze znaczącej wysokości. Dla osób, które mają takie przekonanie, zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie na kondygnacjach pośrednich może być komfortową opcją.

Mieszkanie na piętrze często kojarzy się również z dbaniem o prywatność. Osoby przechodzące obok obiektu nie mogą bowiem łatwo zajrzeć przez okno do środka lokalu.

Weryfikując rozwiązania takie jak mieszkania z ogródkiem w Krakowie i zastanawiając się nad tym, czy chce się mieszkać na parterze, na ostatnim piętrze, czy też na pośredniej kondygnacji, zawsze warto kompleksowo przyjrzeć się możliwościom i ograniczeniom wynikającym z parametrów nieruchomości.

Do góry strony