Jakie są zalety mieszkania na przedmieściach?
Powrót

Jakie są zalety mieszkania na przedmieściach?

Mieszkanie w Krakowie

Kraków to przepiękne miasto o bogatej historii, przepełnione zabytkami oraz kulturą. Wydawałoby się, że jest to idealne miejsce do życia, lecz każdy kto zna Kraków trochę lepiej, doskonale wie, że niestety zakup mieszkania w centrum Krakowa z roku na rok niesie coraz więcej minusów. Zanieczyszczone powietrze, mnóstwo turystów, imprezowiczów, kilometrowe korki i wysokie ceny życia. To właśnie te powody sprawiają, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakup mieszkania na przedmieściach Krakowa. Co tak właściwie jest lepsze?

Gdzie powinieneś szukać mieszkania?

Pozwól, że obiektywnie przedstawimy zalety mieszkania na przedmieściach.

Twoje potrzeby

Zanim zaczniemy, odpowiedz na to pytanie: jakie są Twoje potrzeby? Być może niedługo skończysz studia i będziesz pracować zdalnie? Może szykujesz się z partnerem/partnerką do zakupu pierwszego mieszkania w spokojnej okolicy? Może myślisz nad zakupem mieszkania dla wnuków? Nieważne kim jesteś, pamiętaj że mieszkanie ma być „Twoim” bezpiecznym miejscem. Miejscem, do którego wrócisz po długim dniu i będziesz mógł odpocząć.

1. Odległość od centrum.

W obecnych czasach przestaje mieć znaczenie czy mieszka się na przedmieściach Krakowa, czy też w samym centrum patrząc na czas podróżowania po mieście. Komunikacja miejska do tego stopnia rozwinęła się w ciągu ostatnich lat, że wszędzie dojedziemy tramwajem czy też autobusem. Linie kursują z niespotykaną dotychczas częstotliwością, a to wszystko po to, żeby mieszkańcom łatwiej było nam podróżować. Dystans położenia mieszkania od centrum przestaje zatem mieć znaczenie.

2. Podróżowanie poza Kraków.

Jeśli weszliśmy już na temat aglomeracji, pozwól że zwrócimy uwagę na bardzo ważną kwestię. Mieszkania na przedmieściach Krakowa są zazwyczaj zlokalizowane niedaleko od obwodnic lub autostrad. Jeśli zatem będziesz potrzebować przedostać się na drugi koniec miasta, nie będziesz musiał się przebijać przez cały Kraków. Mieszkając na przedmieściach, łatwiej będzie Ci podróżować do różnych lokalizacji, również miast położonych znacznie dalej.

3. Okolica, która pozwala Ci cieszyć się z życia

Każdy z nas lubi czasem odpocząć. Przejażdżki rowerem, spacery po lesie, wyjście nad zalew. Nieważne czy robisz to sam, z rodziną czy też z pupilem. Okolica, w której mieszkasz powinna umożliwiać Ci aktywne spędzanie czasu i relaks. Z dala od centrum, turystów i głośnych klubów. Nie tylko my jesteśmy tego zdania, dlatego w ostatnich latach można było obserwować sporo nowych inwestycji, które miasto Kraków wykonało właśnie na potrzeby mieszkańców. Trasy rowerowe, psie parki, programy, dzięki którym krakowska zieleń odrodziła się na nowo. To tylko nieliczne udogodnienia, które można zaobserwować głównie na przedmieściach Krakowa. Udogodnienia, dzięki którym możesz więcej czerpać ze swojego życia i czasu.

4. Infrastruktura przyjazna rodzinie

Masz dzieci lub planujesz je mieć? W dzisiejszych czasach szkół i przedszkoli jest naprawdę mnóstwo. Dawniej, żeby dziecko mogło uczyć się w dobrej szkole, musiało dojeżdżać do samego centrum. Teraz już tak nie jest. W ciągu ostatnich lat powstało mnóstwo nowych szkół, przedszkoli czy też żłobków. Lokalizacja nie ma już większego znaczenia, dlatego tak wiele młodych par decyduje się na mieszkanie na obrzeżach Krakowa. Infrastruktura, która sprawi, że Twoje dzieci będą mogły dorastać w bezpiecznej, cichej i zielonej okolicy.

5. Zanieczyszczenie

Każdy wie, że Kraków położony jest w dolinie, przez co jest bardzo narażony na zanieczyszczenie powietrza. Zanieczyszczenie, które zdecydowanie jest bardziej obserwowane w centrum miasta. Dlaczego? Zabudowana infrastruktura, która nie pozwala miastu oddychać oraz kilometrowe korki. Jeśli aspekt ekologiczny jest wysoko na Twojej liście priorytetów, powinieneś rozważyć mieszkanie na przedmieściach. Więcej otwartych przestrzeni, niższe wskaźniki zanieczyszczenia i zdecydowanie mniej zakorkowane ulice.

6. Ceny zakupu nieruchomości

Przejdźmy zatem do tematu finansowego. Doskonale wiesz, że im bliżej centrum, tym wyższe ceny zakupu mieszań, ceny czynszu i ogólnie koszty eksploatacji budynku. Niejednokrotnie możemy zaoszczędzić 20-30% z planowanej kwoty wydatkowej tylko dzięki zmianie lokalizacji. Warto podkreślić, że kupowanie mieszkania w centrum wiąże się zazwyczaj z kupowaniem z rynku wtórnego. To z kolei często niesie za sobą remonty, czas i wysokie koszty. Na obrzeżach Krakowa, większość mieszkań to świeże inwestycje w stanie deweloperskim, lub też mieszkania kilkuletnie.

Co za tym idzie? Nie tylko można zaoszczędzić 20-30% ceny. Można kupić nowoczesne mieszkanie, w bloku przystosowanym do najnowszych trendów i potrzeb mieszkańców. Inwestycja zdecydowanie warta rozpatrzenia.

Podsumowanie

Podsumowując. Mieszkanie w centrum miasta miało przez długie lata mnóstwo plusów. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi infrastruktury i komunikacji miejskiej, plusy przestały być dla większości zauważalne. Spokojna, zielona okolica, która pozwala żyć i oddychać pełną piersią stała się prestiżową wartością. Jeśli szukasz nowoczesnych inwestycji położonych na obrzeżach Krakowa, polecamy zaglądnąć do zakładki NASZA OFERTA

Do góry strony